Firmanız Google’da Kayıtlı mı?

google benim işletmem ayar

Google Benim İşletmem nedir?

Google Benim İşletmem, İşletme Profilinizi ve işletme web sitenizi Google Arama ve Haritalar’da tanıtmanıza olanak tanıyan ücretsiz bir araçtır.

Google Benim İşletmem ne tür avantajlar sağlar?

Google Benim İşletmem Hesabı ile müşterilerinizi görüp onlarla bağlantı kurabilir, İşletme Profilinizde güncelleme yayınlayabilir ve müşterilerin işletmenizle Google’da nasıl etkileşime geçtiğini görebilirsiniz.

Google Benim İşletmem, daha fazla müşteriye ulaşmama nasıl yardımcı olur?

Google Benim İşletmem, Google’da işletmenizi aradıkları anda kullanıcıların dikkatini çekme ve etkileşime dönüştürme fırsatı tanır. İşletme Profili oluşturarak Google Arama ve Haritalar’da yer almış olursunuz. Yorumlara yanıt verebilir, ürün fotoğrafı ya da özel teklif yayınlayabilir ve işletme bilgilerini ekleyip düzenleyebilirsiniz. Google işletme web sitesi, fotoğraf ve bilgilerinizi göze hitap eden bir şekilde sergileyerek işletmenizi internette profesyonelce temsil etmenizi sağlar. Analizler, müşteri etkileşimini daha iyi sonuçlar sağlayacak şekilde nasıl optimize edeceğinizi gösterir. Müşteriler sekmesi ise, daha fazla etkileşime ortam hazırlamak için müşterilerle iletişimi sürdürmenize olanak tanır.

Google Benim İşletmem’in maliyeti nedir?

Google Benim İşletmem, Google tarafından sunulan ücretsiz bir uygulamadır.

Neden doğrulama gerekmektedir?

İşletmenin gerçek sahibi olduğunuzu teyit edebilmek ve sizden başka kimsenin İşletme Profilinizde değişiklik yapmasını önlemek için doğrulama gerekmektedir.

Google Benim İşletmem Doğrulama Yöntemleri

Google, telefonla, SMS ile veya adresinize gönderilecek bir posta kartı  yoluyla işletmenin sahipliğini doğrulamaktadır.

Kaynaklar:
https://www.google.com/intl/tr_tr/business/faq/
https://support.google.com/business/answer/3038063?hl=tr 

 

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *