Google Benim İşletmem Nedir ve Nasıl Açılır?

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Google Benim İşletmem Nedir ve Nasıl Açılır?

Google Benim İşletmem, dijital görünürlüğünü artırmayı hedefleyen firmaların kullanması gereken bir platform. İşletmenizin Google Haritalar da gözükmesine ve müşterilerinizin sizi bulmasına yardımcı olur. Bu platform ile çalışma saatlerinize yer verebilir, mağazalarınızı ve etkinlik gibi tanıtımlarınızı ücretsiz bir şekilde yapabilirsiniz.

Google Benim İşletmem avantajları neler?

Google Benim İşletmem ile müşterilerin sizi bulmasını kolaylaştırabilirsiniz. Ayrıca müşteri yorumları sayesinde potansiyel kitlenizin dikkatini çekebilirsiniz.

Google Benim İşletmem ile Google Ads entegre edilebilir ve konuma dayalı reklamlar verebilirsiniz. Böylece bölgenizdeki müşterileriniz için daha dikkat çekici reklamlara sahip olursunuz.

Birden fazla mağazanız varsa, tek bir Google Benim İşletmem hesabı üzerinden bütün mağazalarınızı yönetmeniz mümkün. Kaç kişinin mağazalarınızı arattığı, adres tarifi sorduğu ve hangi kelimelerde işletme konumunuzun tetiklendiğini ölçebilirsiniz.

Google Benim İşletmem nasıl açılır?

Öncelikle bir Gmail hesabına sahip olmanız gerekir. Gmail hesabınız varsa https://www.google.com/intl/tr_tr/business/ adresi üzerinden Benim İşletmem hesabı oluşturabilirsiniz.

Benim İşletmem kayıt adımlarını tamamladığınız zaman hesabınız aktif edilmesi için tarafınıza bir posta kartı gönderilir. Posta kartındaki şifreyi hesabınıza girdikten sonra Benim İşletmem hesabınız aktif hale gelir.

Google Benim İşletmem optimizasyon fikirleri

Benim İşletmem hesabınızdan en iyi verim almak için bazı optimizasyon süreçlerine dikkat etmeniz gerekir. İşte onlardan bazıları…

  • Şirket tanıtım kısmında hedef anahtar kelimelerinizi geçiren metin kullanın.
  • Şirketinizin çalışma saatlerini doğru bir şekilde yazın.
  • Ürün veya hizmetlerinizle ilgili kullanmak istediğiniz görsellerin kalitesine dikkat edin.
  • Ofis veya mağaza görüntülerinizi ekleyin. Mümkünse 360 sanal tur ekleyin.
  • Müşterilerin sorularına hızlı cevap vermeye çalışın.
  • Müşteri yorumlarına geri dönüş yapın.

İnternette görünür olmanın bir yolunu sunan Google Benim İşletmem hesabınızı güncel tutmanız daha fazla ön plana çıkmanızı sağlar.

Ayrıca gelen yorumlara cevap vermeniz, etkileşimlerinizi artırmanın en önemli yollarından biri. Benim İşletmem kaydınızın onaylanması için işletmenizin çalışır ve açık olması gerekir.

Henüz açılmayan veya inşaat halinde olan yerlerin başvuruları kabul edilmez.

Ayrıca daha önce ilgili kuruluşun Benim İşletmem kaydı olmaması önemlidir.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

 

 

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *